נטלי, ברדה (הולנד)

NATALI.jpg

אני נטלי בר-דוד פרנקל, בת 36, מעצבת ומפתחת המותג Kōtopīnat.

עברתי להולנד עם עמית, בן זוגי, לפני שלוש וחצי שנים בעקבות העבודה שלו ואיך שהוא יצא שאנחנו היום כבר פלוס 2. הורים לשתי בנות אדירות: מל (2.9) וליל (8 חודשים). עשינו רילוקיישן לעיר שנקראת ברדה וכעבור תשעה חודשים בדיוק נולדה מל. לגדל תינוקות לבד בארץ זרה זה לא כזה איזי אבל למזלנו אנחנו מצליחים להנות מהחיים בזכות הסבים והסבתות שבאים לבקר דיי הרבה והבייביסיטריות המהממות שאנחנו חייבים להן את חיינו.

שאלות לנטלי ? כתבו לה

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

מה הדבר הכי חשוב שארזת איתך לרילוקיישן?

המחשב שלי כמובן והוואקום (לוח גרפי).

מה הכי טוב ברילוקיישן?

האמת זה פשוט מגבש. מגבש אותנו כזוג. מגבש אותנו כמשפחה.

אנחנו כל הזמן יחד. מהיום שמל נולדה ישבתי איתה בבתי קפה ויצאנו איתה לכל מקום כי לא היה מי שישמור עליה וזה ממש חיבר אותנו. אנחנו גם מטיילים פה הרבה ממדינה למדינה. טסים יחד, נוסעים יחד והבנות רגילות לישון בכל מקום בין אם אנחנו אצל חברים עד מאוחר או נוסעים יחד לחופשות.

מה האתגר העיקרי?

בעייני הדבר הכי קשה זה להתמזג ולשמור על הזהות שלך.

בברדה אין כמעט ישראלים וגם פחות עיניין אותנו להתחבר לישראלים אפילו שזה הכי נוח לדבר בעברית כל היום.

יחד עם זאת לא רצינו להרגיש זרים, הרצון להיות חלק מהחברה קיים, מן הסתם, וכל זה ממש איתגר אותנו להתאמץ ולהכיר את ההולנדים. שנינו למדנו הולנדית, הכרנו את המנהגים המקומיים, רשמנו את הילדות לגן הולנדי ואנחנו אפילו לומדים את שירי הילדים דרכן.

ועדיין חשוב לי לשמור על המנהגים הישראלים, לספר ולהגיד למי שאני פוגשת שאני ישראלית. אפילו שיש לי גינונים ישראליים שהם ממש שונים מההולנדים ואנחנו משפחה יותר קולנית, חמת מזג או שאנחנו מדברים יותר עם הידיים, פאק איט, בסופו של דבר אנחנו מי שאנחנו ומקבלים אותנו ככה.

איך קיבלת את ההחלטה לעשות רילוקיישן?

המחשבה התעוררה כשסיימתי את התואר הראשון בבצלאל ועם השנים היא רק התעצמה. כמה שבועות אחרי שהכרתי את עמית שיתפתי אותו בחלום הזה ובזכותו אנחנו פה היום.

איך היתה ההתחלה?

אני לא חושבת שאי פעם בחיים היתה לי התחלה קלה איפשהו. לא בצבא וגם לא בתואר אז גם פה ההתחלה היתה קשה, מלאה בבדידות, מאתגרת, מתישה, מעניינת, מרגשת ומלאת השראה.

כל מה שאמן צריך כדי לפרוח ממנו :).

טיפ למישהי שלפני רילוקיישן

להסתכל קדימה ולא אחורה.

אל תחפשו את הארץ בחו״ל, החברים לא יהיו כמו בארץ, גם לא האוכל וגם לא המשפחה. זה יהיה קשה לעיתים אבל שווה את החוויה ואם מתגעגעים תמיד אפשר לטוס לביקור.

יש משהו שגילית על עצמך במהלך הרילוקיישן והפתיע אותך?

שאני יכולה ללדת בלי אפידורל. :)

כל ההתיחסות בהולנד ללידות היא כ״כ טבעית ולא מלחיצה שזה ממש השפיע עלי לטובה עד כדי כך שממש רציתי ללדת בלידה טבעית ולחוות את החוויה המעצימה הזאת.

זה גרם לי להאמין ביכולות ובעוצמות שלי כאישה ולהבין שהכל קטן עלינו הנשים כי כשאנחנו באמת רוצות משהו יש בנו איזה סופר-פאאור שדוחף אותנו להיות מסוגלות להכל.

מה את עושה "שם"?

הקמתי מותג בשם Kōtopīnat,  חנות און-ליין, שתעלה לאוויר בדצמבר הקרוב, למשפחות עם תינוקות. המותג עונה על הצורך של ההורים, בעולם המודרני, לשמור על הבית נקי ומסודר למראה (באופן יחסי) אפילו שנוסף להם תינוק קטן בבית.

למי מאיתנו שיש תינוק יודע שזו משימה לא פשוטה, לכן בעיצובים שלי אני מנסה לשמור על סביבת חיים אסתטית שמתאימה גם להורה וגם לתינוק. כל המוצרים ייחודיים ומשלבים חדשנות ע״י שימוש בחומרים וצבעים עכשוויים.

הצצה לדף הפייסבוק : https://www.facebook.com/kotopinat/

וגם באינסטגרם: https://www.instagram.com/kotopinat/

איפה את חולמת להיות עוד שנה?

בלונדון. להגשים את חלום המאסטר ב - (RCA (Royal collage of art

ולהמשיך לייצר עוד מוצרים ל- Kōtopīnat.

האם את פתוחה לשיתופי פעולה? מי יכולים להיות רלוונטיים?

תמיד. אני מאוד אוהבת לעבוד עם אנשים ובעיקר עם מעצבים אחרים.

מזוודה
  • Instagram Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now